Anunț important- cereri pentru cota de lemn 2023

În perioada 01.05.2023-31.05.2023, se pot depune la Registratura Primăriei Dumbrăvița, precum și la adresa de e-mail primaria.dumbravita@yahoo.com, cererile pentru acordarea cotei de lemn pentru încălzire, pentru anul 2023.

Începând cu data de luni, 24.04.2023, cererile-tip se pot ridica de la sediul Primăriei Dumbrăvița sau se pot descărca de pe www.primariadumbravita.ro și se pot depune ( împreună cu cartea de identitate a solicitantului, în copie) atât fizic, la sediul Primăriei, cât și on-line, la adresa de e-mail  primaria.dumbravita@yahoo.com.

Modalitatea de acordare a numerelor de ordine aferente cererilor sus-menționate se va efectua după data de 31.05.2023, prin tragere la sorți.

Foarte important: La tragerea la sorți pentru acordarea cotei de lemn pentru încălzire, pentru anul 2023, vor intra doar cererile avizate de către Compartimentul Impozite și Taxe, ale căror solicitanți sunt la zi cu plata impozitelor și taxelor, inclusiv taxa de salubritate.